"Mis pasulis 2012" konkurso finalas.

Objektyvus sprendimas ar nusilenkimas svetingiems šeimininkams? Tokios diskusijos užvirė po šeštadienį Kinijoje surengto konkurso „Mis pasaulis”, kurį laimėjo šios šalies atstovė Wenxia Yu.
23-ejų muzikos studentė Ordoso miesto sporto komplekse susirinkusią publiką ir komisiją pakerėjo ne tik šypsena, bet ir talentu. Per pertraukėlę, kurios netransliavo televizija, jai buvo suteikta proga atlikti dainą – salė prapliupo plojimais.

Vakaro pabaigoje merginos galvą papuošė 62-ąjį kartą surengtos „grožio olimpiados” karūna – nors konkurso eiga lyg ir sufleravo, kad apdovanojimas atiteks kitai merginai.

Pirmosios vicemis titulas atiteko 19-metei velsietei Sophie Moulds, antrosios – 23-ejų australei Jessicai Kahawaty.

„Kai buvau maža, man padėjo labai daug žmonių, todėl jaučiausi labai laiminga. Tikiuosi prisidėti, kad kuo daugiau vaikų jaustųsi taip pat”, – kiniškai kreipdamasi į vertinimo komisiją ištarė būsimoji muzikos mokytoja Wenxia Yu.

Panašiai savo tikslus pristatė ir šešios kitos konkurso finalininkės, tačiau kinei, spėliojama, padėjo ir namų sienos.

Lietuvė į viršūnę neprasibrovė

116 merginų iš viso pasaulio Kinijai priklausančiame Vidinės Mongolijos autonominiame regione viešėjo mėnesį.

Ekskursijas, labdaros vakarus ir sporto varžybas vainikavo dviejų valandų šou, kuriame gražuolių pasirodymus paįvairino vietiniai folkloro atlikėjai ir Niujorko „Metropolitan” operos tenoras Rodrickas Dixonas.

Konkurso vedėjai, JAV aktorius Jasonas Cookas ir buvusi britų popgrupės „Hear’Say” narė Myleene Klass, publikai pristatė išankstinių rungčių rezultatus, iš kurių buvo aišku, kad Lietuvos atstovė Rasa Vereniūtė vargu ar galės rungtis dėl aukščiausių konkurso apdovanojimų.

Talentų, paplūdimio madų ir topmodelio, sporto, socialinių tinklų ir labdaros projektų rungtyse 20-metės verslo ekonomikos studentės nebuvo tarp favoričių. Tiesa, ji pateko tarp 46 merginų, geriausiai pasirodžiusių „Mis topmodelio” rinkimuose.

Prieš konkursą mergina sakė padarysianti viską, kad būtų pastebėta teisėjų ir žiūrovų.

„Bet kartais būna, kad susimauni – juk gyvenimas nėra vien rožėmis klotas. O kitą kartą susiimi ir viskas būna gerai.

Negali visko padaryti idealiai – pasitaiko ir nuosmukių, ir duobių. Iš savo bėdų ir klaidų visada mokausi, kad kitą kartą padaryčiau geriau”, – filosofiškai nusiteikusi buvo R.Vereniūtė.

Mįslinga lyderių kaita

Galingas kinės balsas nepaliko jokių galimybių konkurentėms, bet paskelbus rezultatus nustebusi liko Vanya Mishra.

Įsibėgėjus konkurso finalui atrodė, kad būtent ji yra realiausia pretendentė tapti nugalėtoja. Mat V.Mishra triumfavo net dviejose išankstinėse rungtyse. Socialiniuose tinkluose subūrusi įspūdingą gerbėjų komandą, ji buvo paskelbta „Mis multimedija”. Be to, jos parengtas pagalbos vaikų mokyklai projektas laimėjo „Tikslingo grožio” apdovanojimą, kuris šiame konkurse laikomas vienu svarbiausių.

Tačiau paskelbus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad indei neatsirado vietos tarp trijų konkurso laureačių.

Kinija šio grožio konkurso karūna džiaugėsi antrą sykį.

Pirmąkart titulą 2007-aisiais šaliai iškovojo vėliau puikią modelio karjerą padariusi Zhang Zilin. Tais metais konkursas irgi buvo surengtas Kinijoje.

Sutapimas – kinės ir britės yra vienintelės konkurso laimėtojos, šią garbę pelniusios, kai varžybų finalai vyko jų gimtosiose šalyse.

Tačiau minėtos bričių pergalės pasiektos iki 1983-iųjų – tuo metu konkursas kasmet būdavo rengiamas Didžiojoje Britanijoje ir tik vėliau pradėjo keliauti po pasaulį.

Gražuolės klupo scenoje

Įspūdingas numeris, kurio metu būrys dalyvių pristatė savo tautinius šokius, filmuoti pasakojimai apie jų viešnagę, vietiniai svetingumo ritualai – konkurso rengėjai pasistengė, kad renginys būtų spalvingas ir dinamiškas.

Tačiau pasitaikė ir kuriozų – transliacijos pradžioje kelios merginos supainiojo vietas, kuriose turėjo stovėti, ir susistumdė – sutrikę transliacijos režisieriai neparodė Kinijos atstovės.

Be to, ne viena konkurso dalyvė suklupo ir vos nenukrito scenoje – grindys, atrodo, buvo slidžios.

Paplūdimio konkursas vyko dykumoje. Mat nuo Ordoso iki artimiausio paplūdimio – net 700 kilometrų.

Renginio režisieriai per pertraukėles „auklėjo” emocijų renginiuose garsiai reikšti nepratusius kinus, kad šie garsiau plotų ir sukurtų tikrą šventės atmosferą.

Jau paskelbta, kad 2013 metais konkursas „Mis pasaulis” bus surengtas Indonezijoje.

 

Šaltinis www.lrytas.lt

Ramūnas ZILNYS, LR apžvalgininkas

« Atgal

Rėmėjai:

Mecenatas:
Mecenatas:
Informaciniai rėmėjai:
Informaciniai rėmėjai:

LRytas
LRyto TVPartneriai
Partneriai
Palaikyk!
Palaikyk!