14 faktų apie „Mis visata“ konkursą

1. Pirmasis gražuolių konkursas įvyko 1952 m. Kalifornijos Long Byčo mieste ir nė iš tolo nepriminė dabartinio konkurso masto – tai buvo vietinės reikšmės bikinius dėvinčių gražuolių rinkimai, kurie pavirto į kasmetinę tradiciją, vieną iš prestižiškiausių tarptautinių grožio konkursų.

2. 1955 m. konkursas pirmą sykį transliuojamas per televiziją.

3. Nuo 1965 m. iki dabar pusfinalio dalyvės nėra skelbiamos iki pagrindinio renginio vakaro.

4. Nuo 1952 m. iki 2010 m. konkurse be pertraukos dalyvavo tik keturios šalys: Kanada, Prancūzija, Vokietija ir Jungtinės Amerikos valstijos.

5. Daugelyje Europos šalių nacionaliniuose grožio konkursuose leidžiama dalyvauti septyniolikmetėms, konkurse „Mis Visata“ („Miss Universe“)– nuo aštuoniolikos metų. Dėl to neretai nacionalinės nugalėtojos pakeičiamos savo pasekėjomis.

6. Skelbiama, kad konkurso dalyvės yra tikslo orientuotos moterys, besivaržančios su viltimi siekti asmeninės karjeros bei gerinti kitų moterų gyvenimą. Pasak organizatorių, „Mis Visata“ yra daugiau nei gražuolių konkursas, dalyvės turi būti protingos, gerų manierų, kultūringos.

7. Su laimėtoja sudaroma vienų metų kontraktas, tarp kurio sąlygų yra vykimas į pasaulio šalis, supažindinant su AIDS problema, skleisti taikos žinią.

8. Nuo 1960 m. iki 1990 m. konkurso dalyvių šūkis – „Mes, jaunos visatos moterys, tikime, kad žmonės visur ieško taikos, tolerancijos ir abipusio supratimo. Mes pasižadame paskleisti šią žinią bet kokiu būdu, kur tik beeitume“.

9. Šiandieninis konkurso šūkis: „Šiandien iš naujo“!

10. Anksčiau dažnai kandidatė pralošdavo, nes neturėdavo gero atsakymo į komisijos užduodamus klausimus. Šiandien ši konkurso dalis nebėra tokia svarbi, kaip buvo per pastaruosius gražuolių konkursus XX a.

11. Kadangi grožio konkursui vadovauja Donaldas Trumpas laimėtoja gali pasinaudoti jo apartamentais Niujorke.

12. Dalyvių skaičius svyruodavo, pirmais metais – dešimt pusfinalininkių, sekančiais – šešiolika, 2011 m. – penkiolika.

13. Jungtinės Amerikos valstijos pasirodė geriausiai per visą konkurso istoriją. Pagal bendrą sėkmingumą, pusfinalininkių laimėjimus, toliau seka Venesuela, Brazilija, Kolumbija, Švedija, Vokietija, Izraelis, Pietų Jungtinės Amerikos Valstijos, Filipinai, Kanada, Meksika, Norvegija, Peru.

14. Prie kovos dėl gražiausios pasaulio merginos titulo pirmą sykį istorijoje šiemet prisijungia ir lietuvaitė. „Mis Lietuva“ organizatorius, bendrovių „KristiAna“, „Fragrances International“ vadovas Benas Gudelis po ilgų derybų su „Mis visata“ organizacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Šaltinis www.lrytas.lt

« Atgal

Rėmėjai:

Mecenatas:
Mecenatas:
Informaciniai rėmėjai:
Informaciniai rėmėjai:

LRytas
LRyto TVPartneriai
Partneriai
Palaikyk!
Palaikyk!