Mis Lietuva 2012„Mis Lietuva 2012“ karūna atiteko Rasa Vereniūtei

20 metų vilnietė pranoko 15 merginų ir artimiausius metus galės vadintis gražiausia šalies mergina. Be to, nugalėtoja iškovojo teisę atstovauti Lietuvai konkurse „Mis pasaulis 2012“, kuris vyks rugpjūtį Kinijoje.

Karūną gražiausiai šių metų Lietuvos merginai uždėjo „Mis Lietuva 2011“ konkurso nugalėtoja Ieva Gervinskaitė.

Nugalėtoja teigė visai nesitikėjusi tokio laimėjimo, bet pripažino, kad numeris 13 jau tapo jos sėkmės skaičiumi. „Gal komisiją papirkau savo paprastumu ir nuoširdžia šypsena?“ - svarstė jaudulį vos tramdanti nugalėtoja. Iš Alytaus kilusi mergina Vilniuje studijuoja verslo ekonomiką.

"Nežinau, ar verkti, ar džiaugtis, ar šypsotis, tebesu šoke. Vieno iš titulų tikėjausi, bet pagrindinio - tikrai ne", - teigė Vilniaus kolegijos pirmakursė. Mergina sakė laisvalaikio beveik neturinti, nes studijas tenka derinti su darbu juvelyrikos parduotuvėje ir vairavimo kursais. Tikra dzūke save vadinanti dvidešimtmetė visus nustebino scenoje pasirodžiusi su originaliu papuošalu - džiovintų grybų vėriniu ir čia pat užtraukusi gerai žinomą liaudies dainą "Teka teka skaisti saulė".

Daugiau nuotrauku iš konkurso "Mis Lietuva 2012".

Lietuvės - į du konkursus

Šių metų naujiena - į pasaulinio lygio grožio konkursą vykti galės ne tik gražiausia Lietuvos mergina. Konkurso komisijos pirmininkas Benas Gudelis pranešė, jog nuo šiol Lietuvos atstovės galės varžytis ir „Mis Universe“ konkurse, kuris prilygsta ir grožio konkursui „Mis pasaulis“. Į „Mis Universe“ bus siunčiama „Pirmoji Vicemis“ arba „Antroji Vicemis“.

„Pirmąja Vicemis“ išrinkta 14-asis numeris - devyniolikmetė šiaulietė Greta Mikalauskytė, šiemet jau laimėjusi konkursą "Mis Šiaulių kraštas". „Antrąja Vicemis“ tapo publikos numylėtinė - 5-asis numeris - iš Kauno kilusi, bet šiuo metu Vilniuje gyvenanti  22 metų Eglė Štandtaitė. Jai atiteko ir "Mis Publika" titulas. Mergina tapo ir klaipėdiečių favorite kovo pradžioje „Nesė Pramogų Banke“ vykusiame  renginyje. E. Štandtaitė pelnė daugiausia klubo lankytojų simpatijų.

„Mis Foto“ išrinkta 10-ąjį numerį nešiojusi 20-metė vilnietė Enrika Grigaitytė. „Energingumas, plati šypsena ir geras humoro jausmas - štai kokia turi būti moteris, kad atrodytų žavingai“, - įsitikinusi fotografų simpatijų laimėtoja. Jos manymu, svarbiausia pasitikėti savimi, stengtis pamiršti kompleksus, džiaugtis ir mylėti save tokį, koks esi.

„Mis Gracija“ tapo numeris 15 Dovilė Brazionytė, šiemet pripažinta ir kauniečių. Ji neseniai pasipuošė "Mis Laikinoji Sostinė" nugalėtojos karūna.

„Mis Elegancija“ - numeris 11 Erika Vilimaitytė. 22 metų kaunietė jau kone dešimtmetį dirba modeliu, grožio konkurse ji dalyvauja nebe pirmą kartą. Todėl tikino didelio jaudulio nejautusi. Ateityje mergina svajoja turėti savo modelių agentūrą ir padėti kitoms merginoms perprasti grožio paslaptis.

Atsakomybė išrinkti „Mis Lietuva 2012” nugalėtoją teko šešiems komisijos nariams: komisijos pirmininkui Benui Gudeliui, „Lietuvos ryto” televizijos generaliniam direktoriui Edmundui Jakilaičiui, Klaipėdos miesto merui Vytautui Grubliauskui, Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra” vadovei Skaistutei Idzelevičienei, Seimo narei ir dainininkei Ingai Valinskienei bei fotografui Albertui Pocejui. Komisijos pirmininkas B. Gudelis pripažino, kad būta aršių diskusijų sprendžiant, kuriai iš finalininkių skirti gražiausios lietuvaitės titulą. "Jeigu būtume dar ilgiau diskutavę, nuomonės būtų dar labiau išsiskyrusios", - jam antrino komisijos narys E. Jakilaitis.

Tai, kad karūna atiteko R. Vereniūtei, nustebino ir jos varžoves. Merginos prieš finalą savo balsus dalino kitoms konkurentėms. Vienintelės "Mis Publika" titulo laimėtojos E. Štandtaitės spėjimas pataikė tiesiai į dešimtuką. "Kovo pradžioje, kai vykome pristatymo renginiui į Klaipėdą pasakiau, kad laimės Rasa - taip ir nutiko. Aš Rasą pastebėjau iš karto, tai labai graži, nuoširdi, protinga mergina, ji tikrai verta šio titulo", - pagyrų laimėtojai negailėjo E. Štandtaitė.

Svajonės išsipildė

"Mis Publika" išrinkta vilnietė E. Štandtaitė mano, kad publiką pakerėjo savo kuklumu ir nuoširdumu. "Prieš konkursą sakiau, kad jeigu laimėčiau šį titulą, tai būtų man pats geriausias įvertinimas. Žmonės mane pastebėjo, esu labai dėkinga visiems mane palaikiusiems", - kiek nurimus aistroms kalbėjo ji. Teisę ir valdymą Mykolo Romerio universitete studijuojanti mergina džiaugėsi ką tik įgyvendinusi ir kitą savo svajonę – duris atvėrė jos modelių agentūra. Dabar ji gyvena ir įkurtuvių rūpesčiais – su draugu atlikėju Soliariu apsigyveno naujame būste. Ketverius metus artimus ryšius puoselėjanti pora apie vestuves dar negalvoja, sako, viską palikę likimo valiai.

Po grandiozinio finalinio renginio "Švyturio" arenoje merginos atvyko į Klaipėdos senamiesčio klubą "Nesė Relax", kur vyko šventinis vakarėlis. Netrukus buvo įneštas gražiausios Lietuvos merginos garbei skirtas tortas. Jį pjaustyti patikėta vakaro karalienei - R. Vereniūtei. Tikrą pasirengimo ir finalo renginio maratoną atlaikiusios konkurso dalyvės godžiai skanavo tortą ir kitus užkandžius, mat dauguma jų prisipažino pirmą kartą tądien valgančios.

***

20 val. 30 min. Užkulisiuose dalyvius nuolat drąsina ir drausmina griežta vadovė – konkurso režisierė ir choreografė Leokadija Dabužinskaitė. Kartu su ja merginos pastarąsias dvi dienas Vilniuje gludino kiekvieną išėjimą į sceną. Besipuošiančioms dalyvėms ji vis primena, kiek laiko liko iki eterio ir ragina paskubėti. Choreografė jaudinasi ne mažiau nei pačios finalininkės - ji žino, kad daugumai merginų tai pirmasis pasirodymas didžiojoje scenoje. „Yra ir tokių, kurios jau nebe pirmą kartą dalyvauja grožio konkurse, kai kurios jau tikros scenos vilkės, tačiau jaudulys gali pakišti koją bet kuriai“, - sakė ji.

Į Klaipėdą merginos atvyko konkurso išvakarėse. Nuo pat ryto jų jau laukė repeticijos „Švyturio“ arenoje. Nuovargį ir miego stygių paslėpti nelengva. Paraudusios akys patvirtino, kad pasirengimo maratonas kainavo daug jėgų ir nervų.

20 val. 18 min. Komisijos nariai pasinaudojo proga paklausinėti vakarinėmis sukniomis pasipuošusių Elegancijos konkurso dalyvių. Numeris 5 Eglė Štandtaitė nepasidavė komisijos narės Ingos Valinskienės provokacijai. Ji nedvejodama atsakė, kad vaivorykštės spalvų daugiau nei Seimo nario kadencijos metų.

20 val. 15 min. Aukštakulnius merginos apsiavė prieš pat lipdamos į sceną. Nenorėdamos išvarginti kojų, užkulisiuose jos vaikštinėjo apsiavusios minkštais auliniais batais. Tačiau ne viena skundėsi, kad aukštakulniai jau spėjo nutrinti kojų pirštus, tad į sceną tenka žengti sukandus dantis ir kenčiant skausmą. Tačiau Elegancijos konkurse dalyvių veiduose švytėjo šypsenos.

20 val. Užkulisiuose verda darbas. Merginos turi žaibiškai persirengti vakarinėmis suknelėmis, pasikeisti šukuosenas, nes netrukus prasidės elegancijos konkursas. „Mano draugai stebi per televiziją ir pasako man, kaip atrodau“, - sakė numeris 1 Eglė Leščinskaitė.

Merginos tikino, kad jaudulio jau kiek mažiau, tačiau nerimas nenuslūgs iki paskutinės akimirkos, kai paaiškės nugalėtoja. Bėgdamos į sceną kai kurios pamiršo savo numerius, tad įtampos netrūksta ir užkulisiuose zujantiems renginio organizatoriams, sustyguojantiems kiekvieną gražuolių žingsnį.  Dalyvės troškulį malšina ir energiją kaupia gurkšnodamos kavą. Kai kurios pasirūpino ir maisto atsargomis, rankinėse yra ir vaisių, ir sumuštinių.

19 val. 21 min. Jaudulys vos nepakišo kojos 7 numeriui Karolinai Parmionovai. Mergina laiku nepasirodė scenoje prisistatymui. Tai sukėlė nemažai nerimo renginio organizatoriams, tačiau paaiškėjo, kad nieko blogo nenutiko. „Pasiklydau šiuose gražiuose rūmuose“, - juokavo mergina. 22 metų kaunietė svajoja apie biomedicinos mokslų daktaro laipsnį, ji teigė be vargo galinti nustatyti kraujo grupę.

19 val. 16 min. I. Gervinskaitės laukia itin svarbi misija – uždėti nugalėtojos karūną konkurso nugalėtojai. Mergina sakė, jog "Mis Lietuva" titulas jai atvėrė daug naujų galimybių.  „Merginos neturėtų galvoti, kad šis titulas – tai tik begalė įsipareigojimų. Tai kartu ir įdomūs ryšiai, naujos galimybės. Tačiau svarbiausia – išlikti savimi, jos neturėtų šito pamiršti. Ir, žinoma, parodyti visiems, kad grožio konkurso dalyvės moka ne tik gražiai šypsotis, bet ir šokti, dainuoti yra protingos ir talentingos“, - sakė I. Gervinskaitė.

19 val. 10 min. Konkurso finalininkes drąsino praėjusių metų nugalėtoja "Mis Lietuva 2011" Ieva Gervinskaitė. Ji kartu su „Mis Lietuva 2008“ laimėtoja Gabriele Martirosianaite ir „Mis Lietuva 1996“ Sandra Chlevickaite atliko bendrą dainą „Ar šoksi su manimi?“.

18 val. 30 min. Likus daugiau kaip valandai iki renginio pradžios pasirengimo kambaryje tvyrojo visiška tyla. Merginos sakė pavargusios nuo kasdienių repeticijų ir šokio, laikysenos, grakštaus vaikščiojimo pamokų, kurios trukdavo nuo ryto iki vėlyvo vakaro.

Nervinė įtampa buvo tokia didelė, kad ašaros merginų akyse kaupėsi dėl kiekvienos smulkmenos.  Nervintis vertė ne taip susukta plaukų sruoga, netinkamai krentanti suknelės klostė. Tačiau visos finalininkės vienbalsiai tvirtino žiaurios konkurencijos nepajutusios. Nė viena nepasigedo papuošalų ar aksesuarų.

18 val. 20 min. Paaiškėjo, kad dėl karūnos kovos 15 merginų, o ne 16. Konkurso finale dėl ligos dalyvauti negalėjo Eglė Žilytė. 23 metų merginą iš Raseinių užklupo plaučių uždegimas.

Šaltinis www.lrytas.lt Eglė Petkutė

Nuotrauka R. Neverbicko

« Atgal

Rėmėjai:

Mecenatas:
Mecenatas:
Informaciniai rėmėjai:
Informaciniai rėmėjai:

LRytas
LRyto TVPartneriai
Partneriai
Palaikyk!
Palaikyk!