Izolda Gudelis ragina burti „Mis Lietuva“ palaikymo komandą!

 Lietuva turi naują gražuolę – „Mis Lietuva 2011“ – studentę Ievą Gervinskaitę. Bet Lietuva ir vėl nepatenkinta – ir vėl išrinko „ne tą“. Esą mergina pernelyg paprasta, kuklutė. Tokių pilnos gatvės. Taigi kur dingo tikros gražuolės? Važinėja prabangiais automobiliais ir į grožio konkursus neina? Ir ko iš viso ten eiti?

Pirmojo Lietuvoje grožio konkurso dalyvė, grožio konkursus „Mis Lietuva“ organizuojančios įmonės „Academia Femina“ prezidentė Izolda Gudelis įsitikinusi: varžytis konkurse verta. Kiekvienas konkursas jo dalyvėms palieka įspūdžių visam gyvenimui – merginos čia gauna ne tik grožio pamokas, bet ir užsigrūdina. Išmoksta už save pakovoti ne tik scenoje, bet ir gyvenime. Juk gyvenimas – kaip ir scena – ne rožėmis klotas.

Ponia Izolda, ar galėtumėte pasakyti, kiek per tuos metus, kai rengiate grožio konkursą “Mis Lietuva“, į mados, grožio pasaulį atvedėte iki tol nežinomų merginų?

Tikrai negalėčiau. Mes tokių dalykų neskaičiuojame, bet mūsų požiūris į šį renginį nesikeičia. Galų gale tai įrodo rezultatai – merginos tampa žinomos, gerbiamos, televizijos jas rodo, žmonės žiūri. Jo reikalingumą įrodo ir konkurso transliacijų reitingai. Taip kad pasikeitimų čia nėra ir artimiausių metu neturėtų būti. Iš savo patirties žinau, kad kiekvienas grožio konkursas, kur tave pamato tiek daug žmonių, aptarinėja – ir gerai, ir negatyviai – merginas užgrūdina. Išmoko skirti pelus nuo grūdų, suprasti, kad ne viskas auksas, kas auksu žiba.

Pasibaigus konkursui „Mis Lietuva 2011“ ir vėl pasigirdo kalbų – ir vėl „ne tą“ išrinko. Esą nepakankamai dailią, nepatyrusią. Kaip jūs į tai reaguojate?

Gražiausią Lietuvos merginą renka ne vienas žmogus, ne komisija, bet daug žmonių. Manau, kad kiekviena mergina sulaukė pakankamo dėmesio. Pabendravusi su konkurso nugalėtoja Ieva mačiau, koks ji mielas, atsakingas žmogus, ant kurio užgulė didžiulė atsakomybė – atstovauti Lietuvai pasauliniame grožio konkurse Londone. Tikiu, kad ji nepalūš ir savo misiją atliks. Be to grožis labai subjektyvu. Vieniems graži viena, kitiems – kita. Pasakyti vien tik „gražu negražu“, nepakanka. Man tokios asociacijos niekada nepatiko. Reikia pabendrauti su mergina ilgą laiką ir tik tada atsiskleidžia ne tik išorinis, bet ir vidinis grožis, lemiantis visumą.

Kokios pasaulinės gražuolių „grožio tendencijos“? Kuria linkme suka pasaulis?

Pasaulyje nežiūrima nei rasių, nei tautybių. Taigi gražiausia pasaulio mergina gali tapti korėjietė, afrikietė, daug metų konkursuose karaliavo indės. Beje, azijietės lietuviams niekada nepatiko, tuo tapu Lotynų Amerikos gražuolės visada kelia susižavėjimą. Bet konkurse vertinama ir kiti dalykai – ne tik išorinis grožis, bet ir pati asmenybė, talentai, vidinės savybės. Negalima išrinkti tik gražios. Ir mūsų konkurse buvo modelių, bet... „Mis Lietuva 2011“ konkurso per televiziją nemačiau, nes tuo metu konkursą stebėjau Palangoje, Vasaros estradoje. Iš kitų konkursančių Ieva išsiskyrė ypatinga šypsena ir žavesiu. Girdėjau daug tokių pat atsiliepimų. Savo titulų vertos ir„Vice Mis“, „Mis Elegancija“, „Mis Publika“, „Mis Foto“… Jau per generalinę repeticiją tai matėsi, visų – choreografės Leokadijos Dabužinskaitės, prodiuserės Editos Katauskienės, kitų – nuomonės dėl jų sutapo.

Ar tokia jauna mergina, kokia yra Ieva, pasirengusi viešumui, atsakomybei, kurie ją netrukus užgrius?

Niekas nebūna tokiems dalykams pasirengęs iš anksto. Nei dvidešimtmetė, nei keturiasdešimtmetė. Jeigu jums pasakytų, kad nuo rytojaus, per vieną naktį reikia tokiam dalykui pasirengti, nežinia, kaip būtų… Iš savo patirties žinau, kad į konkursą merginos eina norėdamos išbandyti save, pabūti kitokioje aplinkoje, su kitokiais žmonėmis, patirti naujų pojūčių. Juk vienos šoka nuo bokšto su guma, kitos eina į konkursą. Tai gal geriau tegul eina į konkursą nei šoka nuo kokio bokšto… Prieš kelias dienas vyko Ievos fotosesija vienam žurnalui. Reikėjo pamatyti, kiek žavesio ir gero ūpo turi Ieva. Visa komanda vienbalsiai pareiškė, kad tokios fotosesijos, pilnos geros nuotaikos, humoro ir kažkokio lengvumo, nėra matę.

Ar prieš konkursą turėjote išsirinkusi savo favoritę? Kuriai iš merginų širdyje prognozavote sėkmę?

Savo favoritės negalėčiau pasakyti… Buvo net keletas man patikusių mergaičių. Vos prasidėjus repeticijoms patiko vienos, paskui– kitos… Juk mergaitės nestovi vietoje, jos dirba, tobulėja… Galiu pasakyti tik tiek – visos man patikusios užėmė prizines vietas.

Ar galite prognozuoti, kokį titulą iš konkurso „Mis Pasaulis 2011” parsiveš Ieva?

Tikiuosi, kad kažką iš talentų konkurso. Šiemet, kitaip nei pernai, mes dalyvausime konkurso talentų šou. Ieva apdovanota įvairiais talentais, neturėtų likti nepastebėta, o mes darysime, ką galime. Bet neburkime iš kavos tirščių, nekritikuokime Ievos iš anksto. Atvirkščiai – džiaukimės jos sėkme, palaikykime morališkai. Kiek teko matyti, sužinoti palaikyti pasaulio grožio konkurso dalyvių atvažiuoja šeimos, draugai, žurnalistai, televizijos. Taigi gal verčiau burkite Ievos palaikymo komandą, važiuokite į Londoną su šeimomis, draugais. Juk Londonas – taip netoli. Tai ne Kinija, kuri yra toli, kelionė daug kainuoja ir net mūsų žiniasklaida nesiunčią į tokius renginius žurnalistų. Beje, Londone, gyvena labai daug lietuvių. Kviesčiau juos ateiti į įrenginį, palaikyti Ievą. Žiūrovų reakcijos komisijai daro įspūdį, įtaką sprendimams.

Kaip reaguojate į buvusių konkursančių kalbas esą jos lieka nepastebėtos dėl to, kad nesulaukia savo šalies paramos, atstovauja mažą šalį?

Iš tiesų - jeigu savo šalies paramos neturi, ką doro mergaitė gali padaryti? Tuomet lieka kliautis savimi, savo draugais, šeima. Bet aš matau kaip merginos stengiasi. Kaip noriai mokosi makiažo paslapčių, lanko šokio pamokas, iškenčia begalines vaikščiojimo, stovėjimo ant scenos pamokas. Deja, kai ateina paskutinis, finalinis konkurso vakaras , vienos išlieka energingos, kovoja, o kitos, laikytos favoritėmis, elgiasi apatiškai. Vis dėlto nuovargis padaro savo…

Ar galėtumėte prisiminti pavardes konkurso nugalėtojų, su kuriomis iki šiol šiltai bendraujate?Greičiau jau išvardyčiau kvepalų, kremų, kuriuos pristatome savo parduotuvėse, ingriedinetus (juokiasi). Visada šiltai prisimenu pirmojo konkurso nugalėtoją Liuciją Gruzdytę, iš vėlesnių – Vaidą Grikšaitę, Jurgitą Jurkutę, Astą Vyšniauskaitę, Gritę Maruškevičiūtę...

Kodėl konkurso vinjetėje jau keli metai šmėkščioja buvusios konkurso nugalėtojos Gabrielės Martirosianaitės veidas? Ji – jūsų konkurso veidas, labiausiai atitinka „Academia Femina“ grožio viziją?

Tiesiog sukurta tokia konkurso vinjetė ir jau keli metai ją rodome. Norime žmonėms kalti ir kalti, kad Lietuvoje vyksta toks grožio konkursas. Mes turime nufilmavę vaizdo klipą ir su Renata Voitechovskaja, bet tai nereiškia, kad ji yra mūsų firmos veidas ar simbolis. 

Daug metų Jūs pati pristatydavote konkursą, kūrybinę komandą, dalyves. Pastaruoju metu iš šios veiklos pasitraukėte. Kodėl?

Tiesiog nesiafišuoju. Mes su vyru pasidaliname darbus. Aš turiu kitų darbų.

Vis dėlto, kaip sakoma, viena akimi sekate?

Viena akimi seku (juokiasi). Nebūnu repeticijose, nereguliuoja kaip ir ką daryti – dirbu nematomus darbus. Juk tam, kad konkursai įvyktų, reikia uždirbti pinigus. Būna, kad prieš konkursą iš kelionės grįžtu paskutinę minutę. Nespėju dirbti ir pagrindiniame darbe, ir komisijoje. Be to dviejų Gudelių ten būtų perdaug (juokiasi).

Taigi į atrankas, komisiją stumiate savo vyrą? Ar vyras niekada nepasako, kad sėdėti grožio konkurse – nevyriškas užsiėmimas?

Mes su vyru niekur vienas kito nestumiam… Be to koks gali būti vyriškesnis užsiėmimas, nei stebėti merginų grožio konkursą? Juk tai ne gėjų konkursas! Ar fotografas Raimundas Ardžgauskas, fotografuodamas merginas, dirba ne vyrišką darbą? Vyras pats sprendžia, ką jam daryti, tai – dalis jo verslo. O aš savo vyrui visada pritariu. Esame stipri komanda. Žinoma, diskutuojame, tariamės kaip ir ką daryti.  

Kodėl šiemet konkursas įvyko prie jūros, Palangoje? Juk Vilniuje organizuoti būdavo paprasčiau.

Mes nieko naujo nesugalvojome - tik sugrįžome į pajūrį. Kažkada konkursai vyko Nidoje, Palangoje. Kaip aš sakau – viskas nauja, tai užmiršta sena. Pagalvojome, kad būtų labai gražu Mindaugo karūnavimo dieną Palangoje karūnuoti gražiausią lietuvaitę.

Nepaisant nieko, internete pasklido kalbų, kad nugalėtoja buvo žinoma iš anksto. Kaip į tokias kalbas reaguojate?

Niekaip nereaguoju. Šunys loja, o karavanas eina. Neturiu laiko skaityti interneto. Štai ir šiandien džiaugiuosi vasara, laukiu grįžtančio po darbų vyro. Iššausime butelį šampano ir pagaliau dviese savo gražiuose namuose atšvęsime konkurso pabaigą. O komentarų… Kiekvienas turi teisę sakyti, išreikšti savo nuomonę.

Po konkurso pasimėgausite poilsiu, vasara ar smarkiai dirbsite?

Aš visada dirbu. Ir žiemą, ir vasarą. Kas mėnesį mūsų firma pristato po keletą grožio pasaulio naujienų. Tik liepos-rugpjūčio mėnesiais bus trumputė pertrauka, o rudenį vėl prasidės „grožio maratonas“. Atstovaujame apie 80-mt garsiausių pasaulio kompanijų, kurių veikla nesustoja niekada. Jų darbai suplanuoti keliems metams į priekį.

 

Šaltinis www.alfa.lt 

Autorius Snieguolė Dovidavičienė  

 

« Atgal

Rėmėjai:

Mecenatas:
Mecenatas:
Informaciniai rėmėjai:
Informaciniai rėmėjai:

LRytas
LRyto TVPartneriai
Partneriai
Palaikyk!
Palaikyk!